Pāreja uz vasaras laiku, kā labāk gulēt?
Viena no lielākajām problēmām, kas saistīta ar vasaras laiku, ir tāda, ka ziemā saule aust vēlāk, tātad daudziem uz skolu vai darbu ir jāiet pa tumsu. Dažu brīdi saule ziemā neuzaust līdz pat deviņiem rītā, tātad sanāk, ka cilvēku diennakts ritms neatbilst pulkstenim, tāpēc mainot ziemas un vasaras laikus tam var pielāgoties.
Ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem no rīta nepieciešama saules gaisma, lai varētu pamosties un vakarā, kad tumsā jādodas gulēt, būtu noguruši un varētu aizmigt. Fizioloģiski cilvēka organismam pāreja uz vasaras vai ziemas laiku nav nepieciešama, jo mūsu organisms, pateicoties cirkadiānajiem jeb bioloģiskajiem ritmiem, pielāgojas gaismas režīmam. Kā ievērot miega higiēnu, ko varam darīt, lai nodrošinātu kvalitatīvu miegu ik nakti visa gada garumā?

Pagriez iekšējo pulksteni!
Lai adaptēšanās jaunajam laikam noritētu vienmērīgi un neietekmētu miegu, ieteicams pulksteņa pagriešanai gatavoties jau pāris nedēļas vai vismaz pāris dienas pirms tam, pielāgojot gulētiešanas un celšanās laiku jaunajam režīmam. Pēc speciālistu teiktā piecu līdz septiņu dienu laikā miega režīms nostabilējas un organisms pielāgojas jaunajam laikam. Svarīgi ievērot, ka jāpieskaņo ne tikai celšanās laiks, bet arī gulētiešanas laiks.
Padomi, kā miega un nomoda ciklu pielāgot pārejai uz vasaras laiku
Celies un dodies gulēt vienā un tajā pašā laikā. Šo principu ievēro gan darba dienās, gan nedēļas nogalē un brīvdienās. Iegaumē, ka jāievēro ne tikai gulētiešanas, bet arī celšanās laiks!
Katru nakti guli vismaz septiņas līdz astoņas stundas. Šis ir svarīgi ne tikai pārejas periodā, bet katru nakti.
Centies vairāk laika pavadīt dienas gaismā. Dodies pastaigās dienas vidū vai pēcpusdienā, jo tas mazina nogurumu, kas var rasties pēc laika maiņas.
Nelieto kofeīnu saturošus dzērienus vismaz četras stundas pirms gulētiešanas.
Neēd sātīgu un treknu ēdienu un nelieto alkaholu pirms miega.
Ja nogurums dienas laikā ņem virsroku, ir ieteicams nosnausties. Speciālisti rekomendē, ka šīs snaudas nepārsniedz 20 minūtes, jo pretējā gadījumā var nākties, ka pamodīsies ar dullu galvu un noguris.
Vakarpusē priekšroku dod relaksējošām fiziskām aktivitātēm, piemēram, jogai. Savukārt kardio un spēka treniņus labāk ieplānot dienas pirmajā pusē vai pēcpusdienā.
Miegam laba temperatūra
Vasaras karstums apgrūtina gulēšanu, un ziemas aukstums var uzlabot miegu. Naktīs ķermeņa temperatūra pazeminās par diviem vai trim grādiem, lai sāktu miegu ciklu. Pārmērīgi augsta temperatūra guļamistabā var radīt pastiprinātu svīšanu un grūtības iemigt, savukārt pārāk zema temperatūra var būt bīstama! Novērojumi pierāda, ka optimālā temperatūra, kādu ieteicams nodrošināt labam miegam, ir +15°C līdz +19°C.
Pastaigas veicina miega saldu miegu
Dienas aktivitātes līmenis ietekmē to, cik ilgi guļam, un tas var mainīties atkarībā no gadalaika. Garākas dienas, siltāka temperatūra, skolas brīvdienas mēdz palielināt sociālo aktivitāti vasaras vakaros. Vasarā parasti arī pavadām vairāk laika ārā, veicot dažādas fiziskas nodarbes, kas palīdz nodrošināt kvalitatīvu miegu. Diemžēl vēsākajos gada mēnešos daudziem no mums ir mazāk šādu iespēju. Tomēr nevajadzētu par āra aktivitātēm aizmirst arī ziemā! Dodieties vakara pastaigā, pat ja ārā jau iestājusies tumsa, mēģiniet doties rīta pastaigā, lai sāktu savu dienu!
Labam miegam Good Sleep Spray un Good Sleep caps!
Uzņēmums Lotos Pharma ražo zem mēles izsmidzināmu līdzekli Good Sleep Spray, kas satur melatonīnu un pasifloras lakstu ekstraktu. Pateicoties tā inovatīvajai formai, aktīvo vielu uzsūkšanās notiek daudz ātrāk. Sastāvā esošais melatonīns palīdz samazināt iemigšanai nepieciešamo laiku*. Pasiflorasekstrakts darbojas nomierinoši. Viens Good Sleep Spray iepakojums paredzēts 210 miegpilnām naktīm.
Cilvēkiem, kuriem vairāk patīk kapsulas formas produkti, miega veicināšanai piemērotākas būs kapsulas ar melatonīnu Good Sleep Caps. Šī produkta sastāvā ir melatonīns, kā arī pasifloras, apiņa un baldriāna ekstrakts. Pasiflora palīdz uzturēt veselīgu miegu. Baldriāns veicina mentālo veselību, un apiņiem piemīt nomierinošs efekts. Vienā Good Sleep Caps iepakojumā ir 30 kapsulas, kas paredzēts viena mēneša kursam, jo ir jālieto 1 kapsula 20 minūtes pirms došanās gulēt.
*Labvēlīgo ietekmi panāk, uzņemot vismaz 1 mg melatonīna neilgi pirms gulētiešanas.