Saaukstēšanās pavasarī – ko iesākt?
Saaukstēšanās pavasarī , ko pavada nepatīkami simptomi kā iesnas, aizlikts deguns un rīkles iekaisums, nav nekāds retums, tāpēc laikus jāparūpējas par līdzekļiem, kas mazina to izpausmes un novērš kairinājumu.
Galvenais – stiprināt imunitāti
Lai stiprinātu imūnsistēmu, noder plaši pieejami dabas līdzekļi, piemēram, brūklenes, mellenes, dzērvenes, smiltsērkšķi, kuros ir C vitamīns un plašs citu vitamīnu un minerālvielu klāsts. Pārbaudīta pretvīrusu iedarbība ir dabiskas izcelsmes komponentam dsRNS Larifan, kas ietilpst dažādu lokālās aizsardzības līdzekļu sastāvā.
Latvijā radītais un izgatavotais Larifan var būt laba izvēle, jo tam piemīt gan pretvīrusu, gan imūnmodulējoša iedarbība. Tā kā inficēšanās ar Covid-19 faktiski notiek caur deguna gļotādu, pirms iešanas ārā no mājas var zem deguna uzsmērēt ziedi “Larifan Ungo”, iesaka Rīgas Stradiņa universitātes Mutes medicīnas katedras profesore Ingrīda Čēma, uzsverot, ka plašākā nozīmē svarīgākais ir imūnās sistēmas stiprināšana.
Lokāli palīdz arī zobu pasta
Lai pasargātos no dažādu vīrusu iekļūšanas organismā, var lietot arī “Larifan” zobu pastu. “Ieteicamais lietošanas laiks ir viens mēnesis, un arī iepakojums veidots tā, lai mēneša laikā izlietotu. Tad jātaisa viena divu mēnešu pārtraukums, pēc tam var lietot atkal,” skaidro I. Čēma, speciāliste ar vairāk nekā 30 gadu pieredzi mutes, sejas un žokļu ķirurģijā un stomatoloģijā.
https://www.youtube.com/watch?v=sS7TNI2WOI8
Imūnsistēmai nepieciešama atpūta un svaigs gaiss
Lai mazāk slimotu, ikdienā jārūpējas ne tikai par imunitātes stiprināšanu, bet arī pareizākā gultnē jāievirza dzīvesveids, piemēram, jāievēro regulāri pārtraukumi darbā un, kad vien iespējams, jāuzturas svaigā gaisā.
Lai arī pandēmijas dēļ vairāk uzturējāmies iekštelpās, tagad vajadzētu vairāk iet dabā, veltīt laiku fiziskām aktivitātēm, doties pastaigās. “Organisma aizsargspējas novājina arī īgnums un žēlošanās. Novēlu skatīties uz dzīvi pozitīvi, atrast arī apkārtējā sliktumā kaut ko labu, censties būt garīgākiem. Pēc sliktā vienmēr nāk atkal labais!” pārliecināta ir I. Čēma.
Konfektes ar aktīvu sastāvdaļu
Viens no speciālistu ieteiktiem līdzekļiem, ko lietot herpes vīrusa, aftas infekcijas un kakla iekaisuma mazināšanai, ir dsRNS Larifan saturoši produkti. Larifan Laryngo sūkājamās konfektes, kas pieejamas ar četrām dažādām garšām: ķiršu, laimu un greipfrūtu, ingveru un citronu, kā arī ar medu un ķiplokiem. Larifan Laryngo sūkājamās konfektes nomierina iekaisuma procesus mutes dobumā un rīkles galā, mazina kakla iekaisumu un uzlabo pašsajūtu.
“Tā kā Larifans ir aktīva viela, jāievēro vismaz četru stundu starplaiks – tas norādīts arī anotācijā,” uzsver Latvijas Orālās medicīnas un patoloģijas biedrības vadītāja, RSU Mutes medicīnas katedras profesore Ingrīda Čēma. Konfektes var lietot herpes un aftas infekciju gadījumos, bet vislabāk iedarbību jūtam kakla kairinājuma gadījumā, jo tās noņem kakla kairinājumu.
https://www.youtube.com/watch?v=5sZ94soVSgU
Kas ir Larifans?
Larifans ir dubultspirāliska RNS (ribonukleīnskābe) jeb dsRNS Larifan, kas iegūta biotehnoloģiskā ceļā no nekaitīgām baktērijām, inficējot tās ar bakteriofāgu.
“Larifans ir šīs tehnoloģijas starpprodukts. Tā stiprās puses ir pretvīrusu darbība un imūnmodulējošā darbība. Larifans veicina interferonu izdali, kas palīdz organismam tikt galā ar vīrusiem. Tas ir pats pamats. Tieši tāpēc herpes vīrusa infekcijas gadījumā vajadzētu pēc iespējas ātrāk sākt lietot Larifan līdzekļus. Kā imūnmodulators Larifans veicina limfocītu izdali, limfocitāro reakciju,” skaidro profesore.
Kopš 1997. gada Larifan preparātu ražošanu un ieviešanu pārņēmis uzņēmums “SIA Larifāns”, bet vēsturiski tas izstrādāts Latvijas Mikrobiolģijas un Virusoloģijas institūtā 20. gadsimta astoņdesmitajos gados Gunas Feldmanes vadībā. Šobrīd SIA "Larifāns" nodarbojas ar Larifan aktīvās vielas, zāļu un kosmētikas produktu ražošanu, eksportējot produkciju arī uz Lietuvu, Igauniju, Gruziju, Uzbekistānu un Vjetnamu.
Raksts tapis sadarbībā ar interneta veikalu Avemed.lv