Kā atpazīt urīnceļu infekciju?
Pirmie simptomi rada patstāvīgu vēlmi apmeklēt tualeti, kaut gan urīns tik pat kā neizdalās.Bieža ar nelielu urīna daudzumu urinācija, iespējams sāpīga, parasti sāpes ir urinācijas beigās, kad pūslis saplok un gļotādas brūcītes savstarpēji saskaras, izraisot durošu vai dedzinošu sajūtu. Sāpes var būt arī vēdera lejas daļā, vai urīnizvadkanālā, jo tas parasti iekaist kopā ar urīnpūsli. Urīns kļūst duļķains, retākos gadījumos parādās asins piejaukums urīnā. Sievietes ļoti bieži sūdzas par žņaudzošu, dedzinošu sajūtu, kas mijas ar izteiktām sāpēm vēdera lejasdaļā.Visas šīs nepatīkamās sajūtas var papildināt drudzis ar nedaudz paaugstinātu temperatūru. Visi šie simptomi ir ļoti nepatīkami, un traucējoši.
Kas veicina urīnceļu infekcijas?
Lieto ikdienā vismaz 2 litrus ūdeni,tējas,dzērveņu morsus, rūpīgi ievēro intīmo higiēnu, lieto mazgāšanās līdzekļus ar neitrālu pH. Nenēsā sintētisko apakšveļu, un laicīgi apmeklē labierīcības, neļaujot urīnpūslim pārpildīties. Pirms un pēc dzimumakta vēlams apmazgāties un apmeklēt tualeti, lai nevēlamie mikrobi ilgi neuzkavētos pūslī.
Kā ārstēt urīnceļu infekcijas?
Lai arī liela nozīme ir tam, kāda ir vispārējā sievietes veselība un cik labi darbojas imūnā sistēma, dažreiz urīnceļu infekcijas atkārtojas, un ne vienmēr tam ir iespējams atrast likumsakarīgu izskaidrojumu un rodas jautājums, kā tās ārstēt?
Septiņi padomi kā atvieglot PMS
Ko darīt, ja ir akūts urīnpūšļa iekaisums
Melnais plūškoks - palīgs imunitātes stiprināšanai
Aukstumpumpa - herpes vīrusa ārējā izpausme
Galvassāpes un hormoni – kāda ir saistība
Gāzes vēderā jeb meteorisms - neatņemsim vēderam labsajūtu!
Kā cīnīties ar liekajiem kilogramiem?