dzervenes
Sievietes veselība

Urīnceļu infekcijas (UCI) ir bieži sastopamas, bet ārstējamas. Atkārtots cistīts var izraisīt diskomfortu un neapmierinātību, uzsverot būtisko vajadzību pēc efektīviem profilakses pasākumiem. Preventīvie pasākumi ietver izmaiņas paradumos un Eiropas Uroloģijas asociācijas vadlīniju dabisko sastāvdaļu izmantošanu profilaksei. Vadlīnijas uzsver dzērveņu un D-mannozes izmantošanu.

Vai D-mannoze ir tāda pati kā dzērvene?

Īsumā - nē, taču abiem ir pierādīta ietekme. D-mannoze spēlē svarīgu lomu cilvēka metabolismā un baktēriju adhēzijas inhibēšanā urīnceļos pēc iekšķīgas lietošanas. D-mannoze ir cukura veids, kas ir saistīts ar zināmo glikozi, taču veids, kā tas ietekmē cilvēka ķermeni, ir ļoti atšķirīgs. Lietojot iekšķīgi D-mannozi, organisms no tās atbrīvosies caur nierēm un pēc tam caur urīnceļiem. Tā kā dzērvenes satur daudz aktīvo komponentu urīnceļu veselībai, pētījumi liecina, ka dzērvenes ārstē infekciju līdzīgi kā D-mannoze. Tomēr D-mannozes daudzums pat tad, ja to patērē ar uzturu, ir salīdzinoši zems, tāpēc jūs nevarētu apēst pietiekami daudz augļu, lai iegūtu tādu D-mannozes daudzumu, kam varētu būt terapeitiska iedarbība, laba ziņa pacientam ir tas, ka D-mannozi var viegli iegādāties aptiekās. Tomēr svarīgai dzērveņu sastāvdaļai, kas pazīstama kā proantocianidīni (PAC), ir labvēlīga ietekme UCI ārstēšanā. PAC ir līdzīga ietekme uz E.Coli, piemēram, D-Mannoze ietekmē baktērijas citādā veidā, neļaujot baktērijām pievienoties urīnceļu šūnām. Pētījumos secināts, ka PAC dienas devai 36 mg apmērā vai lielākai bija optimāla antibakteriāla iedarbība.

cistīts

Vai D-mannoze ir efektīvāka par dzērvenēm?

Veiktajos pētījumos un D-mannozes salīdzinājumos ar antibiotikām, D-mannozei bija novēroti nozīmīgāki rezultāti nekā dzērvenēm atsevišķi. Turklāt, lai gan šķiet, ka D-mannoze gan novērš turpmākas infekcijas, gan mazina aktīvas UCI simptomus, dzērveņu stiprās puses ir vairāk saistītas ar profilaktisko nozīmi. Dzērveņu pētījumu rezultāti ir par labu dzērveņu aktīvajam savienojumam PAC. PAC priekšrocības ir labi dokumentētas, taču, tā kā pētījumu dalībniekiem tiek izsniegts ļoti atšķirīgs dzērveņu daudzums, iespējams, tāpēc rezultāti ir dažādi, un, izvēloties dzērveņu uztura bagātinātājus, meklējiet konkrētu PAC saturu.

Vai es varu lietot dzērvenes un D-mannozi kopā?

Jā, jūs noteikti varat lietot dzērvenes un D-Mannozi vienlaikus. D-Mannozes ievadīšana ar dzērveņu ekstraktu uzrādīja efektivitātes pieaugumu, ja to lieto nekomplicētu UCI gadījumā. Tātad, lietojot dzērveņu kapsulas ar D-Mannozi, efekts būs pamanāmāks nekā lietojot tikai dzērvenes.

Vai es varu lietot dzērvenes un D-mannozi kopā ar savām antibiotikām?

Antibiotiku kombinācija ar D-Mannozi un dzērvenēm ir vēl efektīvāka nekā antibiotikas atsevišķi. Dzērveņu ekstrakta un D-mannozes kombinācija - iespējamais uropatogēna jutības pret antibiotikām pastiprinātājs urīnceļu infekcijas akūtā terapijā. Daži pētījumi liecina, ka D-mannozes uztura bagātinātājs ievērojami aizkavē citas urīnceļu infekcijas epizodes sākšanos, salīdzinot ar antibiotikām, jo 1 g D-mannozes lietošana var aizkavēt atkārtotu UCI uz vairāk nekā 150 dienām* kā antibiotikas.

Soluro® nodrošina kvalitatīvu D-Mannozi ar PAC, sniedzot akūtu cistīta risinājumu ar Soluro® Mannose paciņu ar lielo D-Mannozes devu un Soluro® DUO kapsulām ilgstošai profilaksei sievietēm, kuras meklē ilgtermiņa risinājumu. Soluro® nodrošina pilnīgu urīnceļu aizsardzību.

cistīts
section-dd68f99

* Porru D, Parmigiani A, Tinelli C u.c. Perorāla D-mannoze atkārtotu urīnceļu infekciju gadījumā sievietēm: izmēģinājuma pētījums. Klīniskās uroloģijas žurnāls. 2014;7(3):208-213. doi: 10.1177/2051415813518332

Dalīties