Locītavas, Muskuļu krampji

Osteoartrīts ir visbiežākā locītavu slimība. No tās cieš ne mazāk kā 20% no pasaules iedzīvotājiem. Slimība parasti liek par sevi manīt 40 gadu vecumā.

Problēmas ar locītavām var būt saistītas arī ar vielmaiņas traucējumiem, traucējumiem endokrīnā sistēmā (cukura diabēta vai vairogdziedzera slimība), kā rezultātā pavājinas muskuļu tonuss un locītavu kontrole. Par iemeslu var kļūt arī liekais svars, nepietiekams estrogēnu daudzums pēcmenopauzes vecuma sievietēm, ķirurģiskās manipulācijas uz locītavām.

Cits iemesls ir traumas, varbūt pat senas, bet kuras galu galā ir jūtamas: skrimšļu slānis kļūst plānāks, un mazāk elastīgs, tāpēc pat parasta normāla slodze var turpināt skrimšļa iznīcināšanu.

Ir svarīgi apturēt deģenerācijas procesus, jo tas skar visparējo organisma veselību, cilvēka pašsajūtu un dzīves kvalitāti. Neārstētos gadījumos var būt pilnīga locītavu, skrimšļu un skriemeļu mobilitātes pazūšana, un vienīgais atrisinājums būs aizstāt ar mākslīgu protēzi.

Pēc locītavu traumām, saslimšanām un bojājumiem ieteicami hondroprotektori jeb vielas, kas labvēlīgi ietekmē skrimšļu metabolisma procesus.

Aptiekā pieejamo preparātu klāsts ir ļoti plašs, taču ir būtiski izvēlēties kompleksu ar tādām sastāvdaļām kā glikozamīns, hondroitīns, omega – 3, kolagēns, hialuronskābe – kuras uz locītavu veselību darbojas tiešā veidā – gan atjaunojot to, gan samazinot jau izveidojušos iekaisuma procesus.

Dalīties