Sievietes veselība

Pat ja aukstais laiks mums asociējas ar urīnceļu infekcijām, temperatūras paaugstināšanās pavasarī un vasarā nepasargā sievietes no UCI. Gluži pretēji, vasarā ir lielāka iespēja saslimt ar urīnceļu infekciju, un tam ir vienkāršs izskaidrojums.

Kāpēc vasarā sievietēm biežāk sastopamas UCI?

Silts un mitrs laiks ir ideāla mikrobu un baktēriju vairošanas vieta. Lielākais UCI izraisītājs ir baktērijas, īpaši E.Coli. Vasara ir ideāls laiks, kad baktērijas viegli vairojas, iekļūstot urīnpūslī un izraisot citu infekciju. Īpaši peldēšana, karstā laika un slapja peldkostīma sajaukums ir lielisks biotops baktēriju augšanai, atvieglojot baktēriju nokļūšanu urīnpūslī.

Vēl viens iemesls ir dehidratācija, kad vasaras temperatūra sasniedz augstāko punktu, hidratācijas trūkums var būt vēl viens baktēriju augšanas un UCI atkārtošanās riska faktors. Nepietiekams ūdens daudzums, ik pa laikam ilgstoša urīna aizturēšana un dzērienu (kafijas, alkohola) dzeršana, kas var izraisīt urīnceļu gļotu kairinājumu, ir 3 UCI riska faktori. Vasara ir arī laiks, kad pieaug seksuālā aktivitāte, un kopā ar iepriekš minētajiem vasaras riska faktoriem var rasties vairāk UCI epizožu.

urīnceļu iekaisums

Ko varam darīt?

1) Dzeriet pietiekamu ūdens daudzumu

Dzerot daudz ūdens, Jūsu urīnceļi ir izskaloti un veseli — vasaras karstums var mūs dehidrēt.

2) Palieciet sauss

Kad vien iespējams, pēc pludmales apmeklējuma nomainiet slapjos peldkostīmus.

3) Dariet to pareizi

Pēc dzimumakta iztukšojiet urīnpūsli, tas var samazināt UCI risku, izskalojot baktērijas, kas varētu nokļūt urīnceļos. Pēc tualetes apmeklējuma vienmēr apslaukieties no priekšpuses uz aizmuguri.

cistīts

Kas vēl var izskalot baktērijas?

D-mannoze ir visefektīvākais dabiskais veids, kā izvadīt baktērijas no urīnceļiem. Dabiski D-mannoze ir atrodama daudzos augļos un arī dzērvenēs, taču D-mannozes frakcija dzērvenēs ir tik maza (tikai 0,04 %), ka, apēdot 3 spaiņus dzērveņu dienā, nevar iegūt tādu devu, kas spēj efektīvi izvadīt baktērijas. D-mannoze nodrošina baktēriju izskalošanu tikai no 500 mg dienā, bet vislabākais efekts ir novērots lielākām devām, pat 2000 mg dienā.

Kā darbojas D-mannoze

D-Mannose darbojas kā sega. Tas nozīmē, ka, nonākot urīnceļos, D-mannoze nosēžas uz urīnceļu gļotādas un to pārklāj, tad baktērijas var pieķerties mannozei un var dabiski izskaloties tualetes apmeklējuma laikā. D-mannoze darbojas tieši tāpat arī profilaktiskos nolūkos, vasarā, plānojot doties peldēties, profilaktiskos nolūkos iedzeriet D-Mannozi, un baktērijas pat nesasniegs urīnpūsli, bet infekcija apstāsies urīnizvadkanālā. Arī D-Mannozes lietošana laiku pa laikam ir pierādījusi savu efektivitāti, un labākais ir tas, ka D-Mannoze neizraisa pierašanu, kas nozīmē, ka nav jāuztraucas par to, ka, lietojot laiku pa laikam tikai vienu devu, zaudēsiet efektivitāti. Soluro® nodrošina tirgū lielāko D-Mannozes devu, nodrošinot efektivitāti no pirmās inficēšanās dienas. Soluro® nodrošina pilnīgu urīnceļu aizsardzību.

soluro mannose
section-b7bb5f4
Dalīties