megabiotic
Vēdera labsajūta

Vai Tev kādreiz ir nācies saskarties ar pēkšņu caureju, vēdera pūšanos vai diskomfortu? Iespējams, pie vainas ir disbioze – zarnu mikrobioma līdzsvara traucējumi, kas bieži vien slēpjas aiz šiem šķietami nevainīgajiem simptomiem. Mēs mēdzam tos uztvert kā īslaicīgu neērtību, taču patiesībā tie var liecināt par dziļāku problēmu organismā.

Mūsdienu pētījumi apstiprina: ceļš uz spēcīgu imunitāti, labu pašsajūtu un mierīgu vēderu sākas zarnās.

Uzzini, kāpēc profilakse ir efektīvāka par ārstēšanu un kā viens mēnesis ar mērķtiecīgu probiotiku kursu var kļūt par būtisku soli Tavā ikdienas veselības rutīnā.

Kas ir disbioze un kā tā ietekmē zarnu veselību?

Zarnu mikrobioms – tas ir kā mūsu neredzamais aizsargs, kas sastāv no miljardiem labvēlīgo baktēriju. Tās rūpējas ne tikai par gremošanu, bet arī stiprina imūnsistēmu, sintezē vitamīnus un pat regulē garastāvokli.

Tomēr šo līdzsvaru var izjaukt dažādi faktori – antibiotikas, ceļojumi, stress, nepareizs uzturs vai infekcijas. Kad mikrobioma līdzsvars mainās un labās un kaitīgās baktērijas vairs nav līdzsvarā, iestājas disbioze.

Disbiozes gadījumā zarnu vidē sāk dominēt kaitīgās baktērijas, kas var veicināt virkni nepatīkamu simptomu:

  • vēdera pūšanos,
  • nogurumu,
  • ādas problēmas,
  • gremošanas traucējumus
  • īpaši bieži – caureju vai aizcietējumus. Tieši caureja nereti ir viens no pirmajiem signāliem, ka zarnu vide nedarbojas kā vajadzētu.

Zinātnieki, piemēram, Nature Reviews Gastroenterology, atzīmē, ka mikrobioma izmaiņas var būt saistītas arī ar nopietnākām veselības problēmām – iekaisīgām zarnu slimībām, vielmaiņas traucējumiem un autoimūnām saslimšanām.(1)

Caureja – signāls, nevis tikai neērtība

Caureja pati par sevi nav slimība – tā ir simptoms. Bieži vien tas ir veids, kā organisms cenšas ātri atbrīvoties no nevēlamiem patogēniem vai toksīniem. Taču, ja tā atkārtojas, ir ilgstoša vai saistīta ar citām sūdzībām, tas var liecināt par dziļāku problēmu zarnu traktā.

Mikrobioma līdzsvara traucējumi var novest pie:

  • nepietiekamas barības vielu uzsūkšanās,
  • imūnsistēmas pavājināšanās,
  • palielināta infekciju riska.

Tieši tāpēc caureju nevajadzētu vienkārši “pārciest” vai mēģināt ātri apturēt ar medikamentiem – svarīgi ir meklēt tās cēloni un atjaunot zarnu mikrofloras līdzsvaru.

caureja

Kāpēc profilakse ir labākais risinājums?

Kā mēdz teikt – labāk novērst, nekā ārstēt. Un zarnu veselības kontekstā šis princips ir īpaši būtisks. Profilaktiska pieeja nozīmē savlaicīgu rūpi par mikrobioma līdzsvaru, vēl pirms parādās diskomforts, caureja vai citi gremošanas traucējumi.

Zarnu mikrobiomu ik dienu ietekmē dažādi faktori – stress, ēdienkartes maiņa, ceļošana, laikapstākļu pārmaiņas vai pat sezonālas imunitātes svārstības. Tieši šādos brīžos mikrobioma līdzsvars var tikt traucēts, radot pamatu disbiozei. Lai to novērstu, ieteicams ikdienā stiprināt mikrobiomu ar mērķtiecīgi izvēlētiem līdzekļiem – probiotikām, sabalansētu uzturu un pilnvērtīgu miegu.

Profilakse ir īpaši svarīga šādās situācijās:

  • pirms un pēc antibiotiku kursa,
  • stresa un emocionāla izsīkuma periodos,
  • ceļojot vai mainot ēšanas paradumus,
  • ja mēdz ciest no jutīgas gremošanas sistēmas vai atkārtotām vēdera problēmām.

Lai arī sākotnēji profilakse var šķist kā papildu pienākums, patiesībā tā ir vienkāršs un gudrs ieguldījums ilgtermiņā. Neļauj negaidītai caurejai izjaukt savu dienu vai ceļojumu – pasargā sevi laikus.

probiotikas

Mēneša kurss – kāpēc tas ir svarīgi?

Zarnu mikrobioms ir kā sarežģīta ekosistēma – līdzīgi kā dabā, tajā jāsaglabā līdzsvars starp dažādām sugām. Tieši tāpēc pilns mēneša kurss ar probiotikām ir daudz efektīvāks nekā to īslaicīga lietošana.

Atbalstot organismu no iekšpuses un regulāri uzņemot probiotiskās baktērijas, zarnu mikrobioms atjaunojas un atgūst savu dabisko līdzsvaru. Tas palīdz:

  • veicināt labvēlīgo baktēriju vairošanos;
  • mazināt iekaisuma procesus zarnu traktā;
  • uzlabot gremošanas efektivitāti.

4 galvenie iemesli

  1. Nepieciešams laiks, lai baktērijas “iedzīvotos” zarnu traktā
    Lai labvēlīgās baktērijas spētu nostiprināties zarnās un sāktu pozitīvi ietekmēt mikrobioma līdzsvaru, tām ir vajadzīgs laiks. Ar dažām dienām nepietiek — stabilas pārmaiņas sākas pēc vismaz 2–4 nedēļām.
  2. Pētījumi uzrāda efektivitāti pēc 4 nedēļām
    Daudzi pētījumi uzrādījuši būtiskus uzlabojumus pēc 4 nedēļām, īpaši caurejas riska mazināšanā pēc antibiotikām.
  3. Zarnu šūnas atjaunojas apmēram ik pēc 3–5 dienām
    Mēneša laikā notiek vairāki pilni atjaunošanās cikli, tādējādi labvēlīgās baktērijas var ietekmēt vidi ilgtermiņā.
  4. Ilgtermiņa efekts
    Īsāki kursi var sniegt tikai īslaicīgu atvieglojumu. Mēneša kurss palīdz ne tikai mazināt simptomus, bet arī nostiprina veselīgu mikrofloru, kas turpina aizsargāt pret problēmām nākotnē.

Tieši tāpēc īpaši efektīvs risinājums ir produkts pilna mēneša kursa formā ar preventīvu pieeju vēdera mikrobioma saudzēšanā, lai, disbiozes gadījumā, raizes par caureju paliek vēsturē.

Padoms: papildini uzturu ar probiotikām tieši brokastu laikā – tas palīdz tām labāk saglabāties un uzsākt darbību zarnās.

Kursu īpaši iesaka:

  • cilvēkiem ar jutīgu gremošanas sistēmu vai biežu caureju,
    ceļotājiem,
  • tiem, kas nesen lietojuši antibiotikas,
  • kā sezonālu profilaksi, piemēram, pirms un pēc vasaras atvaļinājuma, kad pastiprinās zarnu infekciju risks.

Profilakse ir gan vienkāršākais, gan iedarbīgākais veids, kā rūpēties par savu pašsajūtu.

Zinātne apstiprina – probiotikas strādā

  • BMJ pētījumā atklāts, ka probiotiku lietošana paralēli antibiotikām samazina caurejas risku par 50%.(2)
  • Probiotiku lietošana samazina akūtas infekciozas caurejas ilgumu par vidēji 25 stundām.(3)
  • Klīniskie pētījumi apstiprina, ka probiotiku lietošana samazina elpceļu un gremošanas trakta infekciju risku sportistiem.(4)
  • Pierādīts, ka probiotiku lietošana var samazināt gremošanas trakta infekciju risku bērniem.(5) Turklāt, probiotikas saīsina caurejas ilgumu un uzlabo atveseļošanos bērnu saslimšanas gadījumos.(6)

Iepazīsties ar produktu – MegaBiotic

MegaBiotic ir Latvijā reģistrēts uztura bagātinātājs, kas izstrādāts, lai sniegtu pilnvērtīgu atbalstu zarnu mikrobiomam.

MegaBiotic priekšrocība ir tas, ka tiek izmantots viens konkrēts celms – Saccharomyces boulardii –, kas ir noturīgs pret kuņģa skābēm un iedarbojas tieši zarnās, atšķirībā no daudziem citiem multicelmu maisījumiem.

  • Saccharomyces boulardii – probiotiķis ar klīniski pierādītu efektivitāti gremošanas traucējumu profilaksē un terapijā.
  • Īpaši piemērots lietošanai pēc antibiotiku kursa vai ceļojumu laikā.
  • Dabisks atbalsts gremošanai, palīdz uzturēt veselīgu mikrobioma vidi zarnās.
  • Lietojams ikdienā mēneša kursa veidā, lai nodrošinātu ilgtermiņa efektu.
  • Viegli lietojama kapsulas forma.
  • Piemērots arī bērniem – ieteicams konsultēties ar ārstu par devu atkarībā no vecuma un vajadzībām.

Profilaksei ir spēks

Sāc ar vienkāršu soli – negaidi līdz parādās simptomi. Iekļauj MegaBiotic savā ikdienas profilaksē jau šodien.

MegaBiotic kapsulu iepakojums ar Saccharomyces boulardii un kumelīšu ekstraktu
section-1503aa3