Uztura bagātinātāji
Locītavas

Kauli un locītavas nodrošina ķermeņa kustīgumu un atbalstu, tāpēc to veselība ir īpaši svarīga. Diemžēl laika gaitā kauli kļūst trauslāki, un locītavas var sākt nolietoties, radot sāpes un diskomfortu. Šo procesu var paātrināt dažādi faktori, piemēram, vecums, ievainojumi, pārmērīga slodze un noteiktas slimības.

Uztura bagātinātāji var būt noderīgs līdzeklis kaulu un locītavu veselības uzturēšanai un uzlabošanai. Šajā bloga ierakstā aplūkosim dažus no biežāk lietotajiem uztura bagātinātājiem šim nolūkam un to darbības principus.

Glikosamīns un hondroitīns

Glikosamīns un hondroitīns ir dabīgas vielas, kas atrodamas skrimšļos. Uztura bagātinātājos tie tiek lietoti, lai palīdzētu atjaunot skrimšļus un mazinātu locītavu sāpes. Pētījumi liecina, ka glikosamīna un hondroitīna kombinācija var būt efektīva osteoartrīta simptomu ārstēšanā.

locītavu veselība

Kolagēns

Kolagēns ir proteīns, kas veido saistaudu pamatu organismā, ieskaitot skrimšļus, saites un ādu. Uztura bagātinātājos kolagēns tiek pieejams dažādās formās, un tiek uzskatīts, ka tas var palīdzēt uzlabot locītavu elastību un mazināt sāpes.

D vitamīns un kalcijs

D vitamīns un kalcijs ir būtiski kaulu veselībai. D vitamīns palīdz organismam absorbēt kalciju, kas ir nepieciešams stipru kaulu veidošanai. Cilvēkiem, kuriem trūkst D vitamīna, ir paaugstināts osteoporozes risks. Kalcijs ir minerālviela, kas veido kaulu audu pamatu. Pietiekams kalcija uzņemšana ir svarīga visu vecumu cilvēkiem, bet īpaši svarīga tā ir sievietēm pēc menopauzes un vīriešiem pēc 50 gadu vecuma.

locītavu veselība

Omega-3 taukskābes

Omega-3 taukskābes ir pretiekaisuma līdzekļi, kas var palīdzēt mazināt locītavu sāpes un stīvumu. Tās ir īpaši noderīgas reimatoīdā artrīta ārstēšanā. Omega-3 taukskābes var iegūt no treknajām zivīm, piemēram, laša, skumbrijas un sardīnēm, kā arī no uztura bagātinātājiem.

uztura bagātinātāji

Citas uzturvielas

Papildus iepriekš minētajām uzturvielām ir arī citas, kas var būt noderīgas kaulu un locītavu veselībai. Šīs uzturvielas ietver magniju, C vitamīnu, K vitamīnu un kurkumu.

Pirms uztura bagātinātāju lietošanas konsultējieties ar ārstu

Pirms lietot jebkādus uztura bagātinātājus, ir svarīgi konsultēties ar ārstu. Ārsts var palīdzēt jums noteikt, vai uztura bagātinātāji ir atbilstoši jūsu individuālajām vajadzībām un veselības stāvoklim. Viņš var arī informēt jūs par iespējamām blakusparādībām un mijiedarbību ar citiem medikamentiem.

Jaunums

Lai panāktu pilnvērtīgu balsta un kustību aparāta stāvokļa uzlabojumu, tagad Latvijas tirgū pieejams inovatīvs komplekss ikdienas lietošanai MAGNEFlex. Tā galvenā priekšrocība – komplekss paredzēts gan skeletam, gan muskuļiem - tātad VISAI locītavai, nevis tikai skrimslim.

MAGNEFlex sastāvā ir jaunākais locītavu II tipa tīrais kolagēns un magnijs – divas neatņemamas balsta-kustību aparāta veselības pamatvienības, kuras nodrošina kaulu veselību un normālu muskuļu darbību. Sastāvs papildināts ar C vitamīnu, kas veicina normālu kolagēna veidošanos, 4000 SV D3 vitamīnu un B6 vitamīnu, kas nodrošina sinerģisku efektu.

MagneFlex ir ieteicams ikdienas lietošanai ikvienam, kurš rūpējas par savu kaulu un locītavu veselību un vēlas uzturēt normālu muskuļu darbību; īpaši ieteicams, jau sākot no 35 gadiem. MAGNEFlex būs efektīvs arī fiziski aktīviem cilvēkiem ar lielāku slodzi uz muskuļiem un locītavām - viņiem MagneFlex laicīgi sniegs nepieciešamo atbalstu un ievērojami samazinās iespējamu balsta-kustību aparāta slimību risku.

locītavas
section-643b966
Dalīties