Holesterīna ietekme uz redzi
Sirds veselība

Holesterīna ietekme uz redzi

Augsts holesterīna līmenis ir izplatīta 21. gadsimta problēma. Zināms, ka tas var negatīvi ietekmēt sirds un asinsvadu veselību, bet neseni pētījumi apliecina, ka holesterīns var veicināt arī glaukomas attīstību! Šajā rakstā lasiet par jaunākajiem novērojumiem, kas saistīti ar holesterīna ietekmi uz veselību un uzziniet, ko darīt, lai uzlabotu holesterīna rādītājus!

Holesterīns ir lipīds jeb taukviela, ko ražo aknas. Lipīdi asinīs neizšķīst, nonākt šūnās tiem palīdz lipoproteīni (olbaltumvielu un tauku savienojumi). Augsta blīvuma lipoproteīni (ABL jeb „labais” holesterīns) piedalās šūnu uzbūvē, kā arī dažādu hormonu un D vitamīna sintēzē, savukārt zema blīvuma lipoproteīns (ZBL jeb „sliktais” holesterīns) mēdz uzkrāties uz asinsvadu iekšējām sieniņām, samazinot asinsrites spēju apgādāt ar skābekli un barības vielām sirds muskuli un tādējādi radot kardiovaskulāro slimību risku. Bet tās joprojām ir pasaulē biežākais priekšlaicīgas nāves cēlonis.

Holesterīna ietekme uz redzi

Prestižās Hārvardas Medicīnas skolas Bostonā, ASV veiktie pētījumi, kuru rezultāti nesen publicēti, liecina, ka paaugstināts holesterīna līmenis cilvēkam var radīt draudus arī acu veselībai un veicināt glaukomas attīstību. Vienlaikus pētījums liecina, ka statīnu lietošana holesterīna līmeņa pazemināšanai palīdz mazināt šo risku.

Glaukoma ir progresējoša acs saslimšana, kam raksturīgs paaugstināts spiediens acī, kas rada izmaiņas redzes nervā un var pat izraisīt redzes zudumu. Šī slimība ir viens no galvenajiem akluma cēloņiem. Hārvardas Medicīnas skolas pētījums koncentrējās uz visbiežāk sastopamo formu, pazīstamu kā atvērtā leņķa glaukoma, kas sākas ar pakāpenisku perifērās redzes zudumu. Pētnieki vairāk nekā desmit gadus sekoja 136 000 veseliem cilvēkiem pēc 40 gadu vecuma un viņu holesterīna līmeņa izmaiņām. Pētījuma beigās tika diagnosticēti 886 glaukomas gadījumi un izdarīti secinājumi, ka tiem, kuriem anamnēzē bija augsts holesterīna līmenis, biežāk attīstījās glaukoma, turklāt ik pēc 20 miligramiem uz kopējo holesterīna līmeņa paaugstināšanos asinīs par 7% pieauga glaukomas risks.

AteroLip ar Monakolīnu K holesterīnam

Pētījumā arī atklāts, ka glaukomas risku par 15% samazina statīnu lietošana. Statīni ir visizplatītākā lipīdu (holesterīna) līmeni pazeminošo zāļu klase, tos visbiežāk lieto sirds un asinsvadu slimību profilaksē. Cilvēkiem, kuri lietoja statīnus piecus vai vairāk gadus, glaukoma attīstījās par 21% retāk nekā tiem, kuri šīs zāles netika lietojuši. „Potenciālie mehānismi, ar kuriem statīni var samazināt primārās atvērtā leņķa glaukomas risku, ir intraokulārā (acs iekšējā) spiediena pazemināšana, palīdzot uzturēt pietiekamu asins plūsmu redzes nervā un stiprinot neiroprotektīvos mehānismus. Saikne ar augstu holesterīna līmeni nav labi izprotama, taču tā var būt saistīta ar redzes nerva asinsrites traucējumiem vai neirodeģeneratīvo procesu saasināšanos novecojot,” sacījusi vadošā pētījuma autore Jae Hee Kang. Ko šeit piebilst? Sekojiet holesterīna līmenim savā asinsainā!

AteroLip efektīvs preparāts holesterīna kontrolei

Četri vienkārši ieteikumi, kas palīdzēs uzlabot holesterīna rādītājus

  • Pārtikā vairāk izvēlieties nepiesātinātās taukskābes (olīveļļu, avokado u.c.), mazāk – piesātinātās (palmu eļļu, sviestu u.c.)!
  • Vismaz 30 minūtes dienā ieplānojiet pastaigai!
  • Ievērojiet regulāru miega režīmu!
  • Lietojiet AteroLip!

Uzņēmums Lotos Pharma ir radījis preparātu AteroLip. Tā sastāvā ir no sarkanā rauga rīsiem iegūtais monakolīns K, koptes sakneņi, kas satur 98% berberīna, un meža melleņu miziņu kriodesikēts koncentrāts, kas satur 5,5% flavonoīdu – augu aizsargvielu.  AteroLip sastāvā esošais monakolīns K palīdz uzturēt normālu holesterīna līmeni asinīs. Labvēlīgo ietekmi panāk, katru dienu uzņemot 10 mg monakolīna K no fermentētiem sarkanā rauga rīsu preparātiem.

AteroLip ražots Latvijā
section-81957f4
Dalīties