Miers
Nervu sistēma

Jebkuru pārmaiņu laikā pats svarīgākais ir miers, jo pretējā gadījumā katrs mazākais izaicinājums var kļūt par mokošu problēmu. Ekonomiskā un drošības situācija pasaulē, dažādi izaicinājumi privātajā dzīvē, arī Covid – 19 pandēmija, mainot mūsu ikdienu, liek izjust satraukumu un nedrošību gan par tagadni, gan nākotni, kas, savukārt, var veicināt garīgās veselības problēmas, piemēram, depresiju, veģetatīvo distoniju u.c. Šajā rakstā atradīsi padomus, kā mazināt stresu un negatīvās domas.

Miers un emocijas

Pārmaiņu laikā lielākais bubulis, kas attiecināms uz cilvēka iekšējās pasaules harmoniju, saistās ar neziņu. Kā šobrīd notiekošais ietekmēs manu ikdienu – darba dzīvi, atpūtas mirkļus? Pirmais un svarīgākais solis emocionālo problēmu risināšanā ir tās saskatīt un izprast. Tad arī būs skaidrāka vīzija, kā mazināt stresu, trauksmi un citas negatīvās sajūtas, ko rada neziņa un bažas par nākotni.

Un, ja pašam neizdodas tikt galā ar savām negatīvajām emocijām, tad tas ir tikai pareizi – vērsties pie atbilstošiem speciālistiem, kuri var atrisināt šķietami neatrisināmo. Jo galvenais ir nepakautrēties lūgt palīdzību – pēc tam tas atmaksāsies.

Esi informēts par apkārt notiekošo, bet ievēro mēru

Informācijas aprite mūsdienās ir ātrāka nekā jebkad agrāk. Tas, nenoliedzami, ir pozitīvi, ka bez lielas piepūles varam turēt roku uz dažādu notikumu pulsa gan pasaules, gan vietējā mērogā, taču nereti informācijas pārbagātība var nogurdināt prātu un pat pārņemt domas tik tālu, ka izmainās realitātes uztvere. Lai tas nenotiktu piedomā pie tā, ka:

  • informācijas avoti, kurus izmanto, ir uzticami.
    Atceries, ka viltus ziņas ir izplatītākais veids, kā tiek manipulēts ar sabiedrības uzskatiem;
  • informācija sociālajos medijos un ziņās ir tik daudz, ka ātri vien spēj radīt trauksmi, nevis to mazināt. Tādēļ limitē laiku, ko pavadi lasot ziņas.
  • tavā tuvāko cilvēku lokā ir kāds, kura viedoklim vari uzticēties. Jo personīgi pazīstama cilvēka domas gandrīz vienmēr būs nomierinošākas nekā publiski izteikts viedoklis.
  • nedalies publiski ar visu, ko redzi vai subjektīvi domā. Pretējā gadījumā arī tu pats vari kļūt par jaunu baumu avotu citiem.

Līdztekus rūpīgai patērējamās informācijas atlasei un apzinīgai komunikācijai publiskajā telpā, laba doma ir nevis bažīties par to, ko nevari ietekmēt, bet tieši pretēji – fokusējies uz to, kur vari aktīvi līdzdarboties, iespaidojot procesus.

Gudra sociālo mediju lietošana

Miers arī ķermenī

Laikā, kad daudzi no mums strādā attālināti vai hibrīda režīmā, nevajag aizmirst par fiziskajām aktivitātēm un veselīgās rutīnas ievērošanu. Izdomā savu plānu pastaigām vai individuālajām sportiskajām aktivitātēm. Svaigs gaiss palīdzēs ne vien kliedēt negatīvās domas, bet arī pozitīvi atsauksies uz organismu. Vēl daži ieteikumi:

  • atceries par veselīgu uzturu, tostarp neļaujoties grādīgo dzērienu kārdinājumam, kas emocionālās problēmas tikai saasinās;
  • rūpējies par savu naktsmieru, ejot laicīgi gulēt un neguļot pārlieku ilgi;
  • pat strādājot mājās, darba dienās ievēro darba ģērbšanās etiķeti – saki nē, naktskreklam vai pidžamai visas dienas garumā. Un atceries arī par darba laiku – sāc darbu tajā pašā laikā kā ierasts, kad strādā klātienē, un atceries arī par pusdienas pārtraukumu;
  • velti laiku arī saviem hobijiem – lasīšana, rokdarbi, mūzika u. c.

Miers sevī un atbalsts citiem

Visbeidzot, atceries, ka tu neesi viens uz pasaules. Tikšanās klātienē vai attālināti, piemēram, videozvana formātā, kuras laikā dzirdēsi un redzēsi savus tuvākos, sniegs pozitīvas sajūtas gan pašam, gan arī sarunas biedram. Un pat, ja šķiet, ka negribas komunicēt, atceries, ka jebkuram cilvēkam vajag citus cilvēkus, ar kuriem dalīties būtiskajos (un varbūt reizēm arī pavisam ikdienišķajos) notikumos.

Tikt galā ar iekšēju nemieru un stresu, kas ilgtermiņā var rezultēties trauksmē vai pat depresijā, var palīdzēt arī dabiski, augu ekstraktus saturoši līdzekļi.

 

Miers sevī un atbalsts citiem

Sedanorm Spray – normālai nervu sistēmas darbībai*

Farmācijas uzņēmums Lotos Pharma ir izstrādājis inovatīvu, dabisku, ātras iedarbības produktu Sedanorm Spray, kas tiek ražots tepat Latvijā.

Sedanorm Spray sastāvā esošais grifonijas sēklu ekstrakts palīdz uzturēt normālu nervu sistēmas darbību. Pētījumos ir noskaidrots, ka grifonijas sēklu ekstrakts satur 5 – hidroksitriptofānu (5-HTP), kurš organismā piedalās serotonīna veidošanās procesā. Serotonīnu daudzi no mums pazīst kā “laimes hormonu”. Savukārt, pasifloras ekstrakts darbojas nomierinoši, palīdzot uzturēt psihisko relaksāciju.

Būtiski, ka Sedanorm Spray, pateicoties tā dabiskajam sastāvam, var lietot jau no 12 gadu vecuma. Baudīsim mierīgu un harmonisku ikdienu!

* nodrošina sastāvā esošais grifonijas sēklu ekstrakts.

Sedanorm Spray jaunums stresam
section-a2d70b4
Dalīties