Vēnu veselība

Nogurumu un smaguma sajūtu kājās dzīves laikā izjūt ikviens cilvēks. Šādas izjūtas parasti rodas gada siltajā sezonā, kad kāju vēnas jeb asinsvadi paplašinās un tajos uzkrājas liels asiņu daudzums.

Taču pie vainas var būt ne tikai siltais laiks, bet arī tādi faktori kā liekais svars, hormonālās izmaiņas, dzīvesveids un citi faktori, kā dēļ var novājināties vēnu sieniņas, sabojāties vēnu vārstuļi, kā rezultātā kājās pieaug venozais asinsspiediens.

Ar smaguma sajūtu kājās var saskarties arī cilvēki, kuri daudz laika pavada kājās vai, tieši otrādi, ilgstoši pavada laiku sēžot, piemēram, pie datora, braucot autobusā vai lidmašīnā.

Zemāk esam apkopojuši 14 ieteikumus, kas var palīdzēt uzturēt kāju vēnu veselību un uzlabot vispārējo pašsajūtu.

Tavām kāju venām patiks:

 1. ja izvairīsies no ilgstošas sēdēšanas vai stāvēšanas, bet, ja tomēr tas nav iespējams, tad ir jāatrod laiks, lai ik pēc 30 minūtēm izkustētos;
 2. dienā lietosi vismaz 2 litri ūdens, kas neļaus asinīm sabiezēt;
 3. garas pastaigas – nūjošana, peldēšana, riteņbraukšana;
 4. kontrastdušas, kas nostiprinās un norūdīs asinsvadus, tos sašaurinās, tonizēs un mazinās tūsku;
 5. ja samazināsi alkoholisko dzērienu patēriņu, jo grādīgie dzērieni atslābina asinsvadus, radot negatīvu ietekmi uz venozo sistēmu.
 6. izvēlies nēsāt kompresijas zeķes, ja nepieciešams ilgu laiku pavadīt statiskā pozā, piemēram, sēžot lidmašīnā vai automašīnā;
 7. ja nesēdēsi sakrustotām kājām, jo tā ir papildu slodze asinsritei;
 8. ja neuzturies pārāk ilgi pirtī un ilgstoši nesēdi karstā vannā;
 9. ja rūpēsies par savu svaru, jo liekais svars rada papildu slodzi vēnām;
 10. ja izvairīsies no aizcietējumiem, pietiekamā daudzumā uzņemot šķiedrvielas, kas organismam palīdzēs izvadīt toksīnus, jo tie var kaitīgi iedarboties uz vēnu sieniņām.
 11. ja ikdienā nēsāsi apavus ar noapaļotu purngalu, kuru papēžu augstums nepārsniedz 3-4 cm, jo šāds apavu augstums palīdzēs stiprināt kāju muskuļus un uzlabot asins plūsmu;
 12. ja atmetīsi smēķēšanu vai ierobežosi to līdz minumumam;
 13. ja samazināsi sāls patēriņu, jo sāls pastiprina varikozo vēnu uztūkšanu;
 14. atpūtināsi kājas pēc fiziskas piepūles. Apgulies uz muguras, pacel kājas vertikāli pret sienu 90 grādu leņķī no 10 līdz 15 minūtēm. Kājas var arī atpūtināt, guļot ar zem kājām novietotu spilvenu, kas kājas paceļ 10-20 cm augstāk.

Lotos Pharma sortimentā ir produkts  Aterolip Fiber

Aterolip Fiber  ir uztura bagātinātājs. Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu.

Šķiedrvielas
section-e37f6b6
Dalīties