Dabas vielas, Imunitāte

Zinot melleņu labvēlīgo ietekmi uz sirds un asinsvadu veselību, tās ir iekļautas Lotos Pharma ražotajos produktos.

Minēsim tikai dažus no iemesliem, kāpēc nedrīkst palaist garām melleņu laiku, kad šīs vērtīgās odziņas varam uzņemt svaigā veidā!

• Mellenēs ir ļoti maz kaloriju.Neliela bļodiņa ar mellenēm jeb 100 g melleņu satur tikai aptuveni 43 kalorijas, bet nodrošina organismu ar lielu daudzumu vitamīnu un minerālvielu, īpaši ar C vitamīnu, kāliju un dzelzi. Vienā šādā porcijā melleņu ir tikpat daudz šķiedrvielu kā gabaliņā rupjmaizes.

• Mellenes palīdz saglabāt sirds veselību.Melleņu sastāvā ir dzintarskābe, kas nodrošina asinsvadu sieniņu elastību, kā arī mellenes satur bioloģiski aktīvu vielu flavonoīdus, kas labvēlīgi ietekmē asinsvadu sieniņas, novēršot asinsvadu sabiezējumus.

• Mellenes labvēlīgi ietekmēs redzi, jo satur daudz A provitamīnu – karotīnu, kas uzlabo redzes funkcijas. Mellenēs esošie antioksidanti spēj pasargāt ne tikai no skābekļa radītiem bojājumiem, bet arī no saules radītā starojuma, kas negatīvi ietekmē acs tīkleni. Ēdot daudz mellenes acis tiek pasargātas no noguruma.

• Mellenes cīnās ar novecošanu, jo ir bagātas ar anticianīniem, kuri ir paši spēcīgākie antioksidanti, kuri spēj cīnīties ar brīvajiem radikāļiem, kas ieņe vadošo lomu organisma novecošanās procesos. Organismā brīvie radikāļi ieņem vadošo lomu organisma novecošanas procesos.

• Mellenes palīdz uzlabot atmiņu. Šo melleņu īpašību atklāja amerikāņu zinātnieks Dž. Džozefs, kurš paziņoja, ka laboratoriskajos pētījumos, kurus viņš veicis, pierādījies, ka diēta, kas bagātināta ar mellenēm, ļoti efektīvi darbojas pret tādiem novecošanās simptomiem kā atmiņas zudums, kā arī muskuļu nespēku, redzes pasliktinašanās un kustību koordinācijas traucējumi, kas rodas novecojot.

• Ilgstoša svaigu ogu lietošana uzturā normalizē vielmaiņas procesus organismā un palīdz pret aizcietējumiem.

 

Dalīties