Putekšņi ir izplatītākais pavasara alerģiju izraistītājs
Elpceļu veselība

Gaisā virmo pavasaris. Daba mostas un gatavojas atdzimšanas krāšņumam. Taču ziedonis sev līdzi nes arī ko tādu, kas ne visiem ir tīkams. Ziedošie koki un augi izdala putekšņus, lai apaugļotu citus augus, un tieši putekšņi ir izplatītākais pavasara alerģiju izraisītājs, kas dažiem var radīt akūtas veselības problēmas. Šiem cilvēkiem pavasara plaukums diemžēl ir īsts pārbaudījums, kas saistās ar šķaudīšanu, asarojošām acīm un aizliktu degunu...

Pavasara putekšņi un alerģija

Alerģiskas reakcijas rodas, kad cilvēka imūnsistēma pārmērīgi reaģē uz potenciāli nekaitīgu vielu jeb alergēnu. Uztverot putekšņus kā kaut ko bīstamu, ķermenis izstrādā antivielas, kas ceļo uz šūnām, kuras izdala histamīnu un citus iekaisuma mediatorus, un tie tad arī noved pie deguna tecēšanas, asarojošām, niezošām acīm, izsitumiem un citām alerģiskām izpausmēm. Būtiski zināt, ka putekšņi var izplatīties kilometriem tālu, tātad runa nav par augiem tikai no tuvējās apkārtnes.

Iesnu uzveikšana ar Sinunorm

Ziemas mēnešos ilgstoši ir pavadīts laiks iekštelpās (īpaši tagad – attālinātā darba apstākļos) un imunitāte ir novājināta, tādēļ svarīgi ievērot pasākumus, lai pasargātu sevi no alerģiju izsaucošiem kairinātājiem un stiprinātu organismu.

Daži padomi:

  • Paliec iekštelpās laikā, kad ir augsta putekšņu izplatība! Īpaši izteikta tā ir no rītiem un vēsās, vējainās dienās. Alerģiskam cilvēkam piemērotāks ir lietains laiks, kad alergēni tiek noskaloti.
  • Lai aizturētu alergēnu iekļuvi, uzturoties iekštelpās, pavasara mēnešos turi logus aizvērtus!
  • Pēc telpu vēdināšanas veic regulāru virsmu apkopi, īpaši pievērs uzmanību grāmatu plauktiem, ventilācijas ejām un citām vietām, kur putekšņi var sakrāties.
  • Uzkop grīdu ar putekļu sūcēju vismaz divas reizes nedēļā. Procesa laikā gaisā var izplatīties putekšņi, pelējums un putekļi, tādēļ, to darot, lieto sejas masku!
  • Uzturoties ārā, lieto galvassegu (cepurīti, lakatiņu) un sejas masku! Šajā laikā tas vairs neizskatīsies dīvaini.
  • Pēc ilgākas uzturēšanās svaigā gaisā mazgā matus, jo tajos var uzkrāties alerģiju izraisošie putekļi, putekšņi.

Pavasara alerģijas, to uzveikšana

Alerģisku sūdzību gadījumā ieteicams konsultēties ar ārstu vai farmaceitu. Pavasarī īpaši izteiktas ir elpceļu saslimšanas, kuras, ja netiek atbilstīgi ārstētas, var novest pie hroniskām elpceļu komplikācijām. Alerģisku iesnu gadījumā organisms cenšas atbrīvoties no deguna gļotādu sasniegušajiem alergēniem, un cīņā tiek sūtītas šūnas, kuras ir 20 reizes lielākas nekā deguna gļotādas kapilāri. Tā rezultātā rodas tūska, kas apgrūtina elpošanu caur degunu, tādējādi ievērojami mazinot darbaspējas. Raksturīgi, ka daudzi izvēlas ārstēt alerģiskas iesnas ar ķīmiskiem deguna pilieniem un sprejiem. Tie mazina nepatīkamos simptomus, bet diemžēl nesniedz ārstējošu efektu, turklāt sausina deguna gļotādu, kas var būt ļoti nepatīkami. Jāņem vērā, ka šie preparāti paredzēti tikai īslaicīgai lietošanai. Ja tos lieto ilgstoši, veidojas pieradums – deguna gļotāda tiek pastāvīgi kairināta un vairs nespēj pildīt savas normālās aizsargfunkcijas, rodas nepieciešamība pēc ķīmiskajiem pilieniem arī gadījumos, kur iepriekš deguna gļotāda ar alergēnu būtu tikusi galā pati.

Lotos Pharma sortimentā ir preparāti elpceļu veselībai, kas palīdz veicināt organisma dabiskās aizsargspējas. Tie ir Sinunorm un Sinurin līnijas produkti.

Sinunorm DUO* ir dabiskus augu ekstraktus saturošs produkts, kas paredzēts augšējo un apakšējo elpceļu veselībai. Sastāvā esošajam timiāna ekstraktam piemīt antibakteriāla aktivitāte. Plūškoka ziedu un gaiļbiksīšu ziedu ekstrakts nodrošina optimālu elpceļu funkciju. Acerolas augļu ekstraktā esošā C vitamīna kombinācija ar cinku veicina normālu imūnsistēmas darbību.

Bērniem piemērots Sinunorm B balzams*, kurš ir veidots uz cidoniju augļu sulas bāzes. Tā sastāvā ir priežu mizas ekstrakts, kas atvieglo elpošanu, un plūškoka ekstrakts, kas palīdz uzturēt elpceļu veselību un imūnsistēmas darbību.

Sinurin līnijā ir:

  • jūras ūdeni saturoši deguna aerosoli Sinurin Spray un Sinurin Isotonic, kas palīdz mazināt aizlikta deguna simptomus, neradot papildu kairinājumu deguna dobuma sieniņām;
  • eikalipta un tējas koka ēterisko eļļu saturoši deguna pilieni Sinurin. Tie nodrošina divkāršu iedarbību: atvieglo elpošanu; mitrina un aizsargā deguna gļotādu;
  • ēterisko eļļu saturošs inhalācijas zīmulītis Sinurin Air Stick.

*Sinunorm DUO un Sinunorm B balzams ir uztura bagātinātāji. Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu.

Sinunorm DUO efektīvs elpceļu veselībai
section-76ef7b3
Dalīties